header image

Mänguautomaadid lõbustavad ka kasiinost väljaspool

Mitmed riigid on läinud seda teed, et mänguautomaadid ja pokkeriautomaadid ei asu mitte ainult kasiinodes, vaid ka teistes meelelahutusasutustes. Eriti populaarne on see Suurbritannias.

Mänguautomaadid Suurbritannias

Suurbritannias on täiesti normaalne, et pubinurgas seisab mänguautomaat. Samuti kohtab neid hotellide ja puhkekohtade baarides. Tegu ei ole siiski päris tavaliste mängu- ja pokkeriautomaatidega. Üldiselt on tugevalt piiratud võitude suurus ja panused. Idee seisneb sellest, et automaatidel peaks siiski olema puhtalt meelelahutuslik eesmärk. See muidugi ei tähenda, et neil automaatidel lapsed mängida saaksid. Asutus peab tagama laste ja noorukite kaitstuse.

Sellised üksikud automaadid ei kuulu pubidele ja baaridele enestele. Seega ei ole vaja väga karta, et pubiomanik masina enda kasuks ära timminud on, nii et sellel kunagi võita ei saa. Masinaid hooldab omanikfirma. Tegu on joogi- ja snäkiautomaatidele sarnase süsteemiga, kus majutaval asutusel puudub masinate üle kontroll.

Mänguautomaadid Eestis

Eesti baaris mänguautomaate ei kohta. Need asuvad meil siiski ainult kasiinodes. Erand on tehtud laevadele, kus kehtivad eritingimused. 2011. aastal tehti juttu sellest, et võiks ikka ka Eesti baarides mänguautomaate lubada, aga see arutelu ei kestnud kaua. Üheks peamiseks põhjuseks võiks pidada ehk seda, et enamasti saab baaridesse juba 18 aastaselt, aga õnnemängu mängimiseks peab olema 21 aastane ja seda vanust ei soovi eriti keegi langetada. Baarides ja pubides olevate mänguautomaatidega kaasnevad teatud riskid. Nimelt minnakse nendesse asutustesse tihtipeale mõttega alkoholi tarbida, seetõttu on vähetõenäoline, et mängumasinal mängiv inimene kaine on. Üldiselt soovitatakse aga tungivalt vältida alkoholi ja hasartmängude ühendamist, kuigi kasiinodel lubatakse siiski alkoholi pakkuda.

Praeguste seaduste kohaselt võib õnnemänge korraldada ainult asutus, mille põhitegevuseks on hasartmängude korraldamine. Erandiks, nagu ka enne mainitud, on mänguautomaadid laeval.

Laevadel on lisaks kasiinodele ka mängunurgad, kus automaatidel mängida saab. Ka nendel on tavaliselt tugevalt piiratud peavõidu ja panuste suurus – nendes kohtades ei ole ju tagatud see, et lapsed mänguautomaatidega kokku ei puutu.

Hiljuti keelas Ungari mänguautomaadid ära, et vähendada hasartmänguprobleeme. Eks ole näha, kas tulevikus läheb Eesti Ungari või Suurbritannia teed või jätkab hoopis praegusel suunal.

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu