header image

Hasartmängude mängimisega seotud kuriteod hävitavad karjääri

Hasartmängud võivad olla süütuks meelelahutuseks, aga mänguprobleemi tekkimise korral võib olukord halveneda kuritegude sooritamiseni.

Hasartmängusõltuvus on paljud head inimesed halvale teele viinud. Allakäik algab sõpradelt ja sugulastelt raha laenamisega – tavaliselt seda tagasi ei maksta. Seejärel üritatakse oma vara maha müüa. Järgmiseks sammuks on tihti laenude võtmine – kui hasartmängude mängimise tõttu pangast laenu ei saa, küsitakse laenu mõnelt illegaalselt vahendajalt või võetakse kõikvõimalikke tarbijalaene. Hea, kui mängija oskab enne seda staadiumit või varem abi otsida, aga alati seda kahjuks ei juhtu. Siis võib sõltuvuses vaevleja pöörduda raha saamiseks kuritegelike meetodite poole.

Isiklik kuritegevus

Kõige tavalisem on tööandjalt või sõpradelt ja perelt raha varastamine. Tihti on mängijal kinnisidee – tegu ei nähta kuriteona, sest plaanis on ju kõik tagasi maksta. On vaja ainult seda üht suurt võitu ja siis lahenevad kõik rahaprobleemid. Pere kogumiskontolt pihta pandud raha saab siis vaikselt tagasi panna ja pere soojale maale puhkama viia... Kahjuks reaalne maailm nii ei tööta. Suure summa võitmine on vähetõenäoline ja meeleheide ei muuda seda tõenäosust sugugi suuremaks. Austraalias varastas 71 aastane naissoost raamatupidaja lihunikufirmast, mille heaks ta töötas, viie aastaga ligi 200 000 eurot. Ilmselgelt ei ole tegu inimesega, keda suureks vargaks peaks, aga hasartmängusõltuvus viis ka tema kriminaalsele teele.

Levinud on ka veel muud tüüpi vargused, eriti poevargused. Inimesed, kes muidu varastamist äärmiselt taunitavaks peavad, leiavad end äkki halvalt teelt, et oma võlgu katta. Kahjuks jätkub tavaliselt ka hasartmängude mängimine, sest loodetakse ikka seda suurt elupäästvat võitu saada.

Organiseeritud kuritegevus

Hasartmängukohtadega kaasneb tihtipeale ka organiseeritud kuritegevus. Süütumad vormid on klientidelt varastamine ja maksudest hoidumine. Hasartmängud pakuvad ka üsna hea võimaluse rahapesuks. Kasiinos strateegiliselt mängides on võimalik kaotused kontrolli all hoida ja lihtsalt suuri summasid „puhtaks pesta“. Rahapesu rahastab tihtipeale kuritegevust, kaasa arvatud narkoäri, inimkaubandust ja terrorismi.

Mõnikord loovad ettevõtliku loomuga kriminaalid ka illegaalseid hasartmängukohti. Illegaalsed kihlveod võivad tunduda ahvatlevana, aga tuleb meeles pidada, et illegaalses mänguurkas ei järgita riigi seaduseid ja hätta sattudes võib olla keeruline abi leida, eriti kui mänguprobleemi tunnistada ei taha.

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu