header image

Loteriide lihtsus sobib kõigile mänguealistele

Lotomängud ja bingo on lihtsad ja elevusttekitavad. Tegu on elementaarsete mängudega, mis annavad lootust raha või midagi muud põnevat võita.

Bingo

Bingo juured asuvad 16. sajandi Itaalias. Juba 1778. aastal lõid prantslased mängu Le Lotto, mis eriti aristrokraatide seas väga populaarseks muutus. Sealt levis mäng ka mujale Euroopasse ja hiljem ka USA-sse.

Bingot mängitakse erinevatel ruudustikel, aga mängu põhimõte jääb samaks. Mängukaardile on trükitud numbrid teatud vahemikus, mis on organiseeritud veergudeks ja ridadeks. Näiteks USA-s on tüüpiline bingokaart 5x5 ruudustik, millel numbrid 1-75. Mängu käigus valitakse sellest vahemikust suvaliselt arve, mida mängija oma ruudustikult leida loodab. Tavaliselt on bingos spetsiaalsed masinad, mis väikeseid pallikesi segavad mõned välja valivad. Võidu saamiseks on mitmeid võimalusi ja need määratakse enne mängu. Mõne bingomängu puhul piisab juba ühest täppiläinud numbrist, teisel tuleb kogu mänguväli täis saada. Levinud on ka nurkade ja diagonaalide mängud.

Loteriid

Loteriideks nimetatakse igasuguseid mänge, kus müüakse rohkelt pileteid, mille hulgast suvaliselt võitjad valitakse. Võidufond moodustub piletite eest makstud rahast. Eestis armastatud Bingo Loto ühendab bingo ja loto põhimõtted. Võidukombinatsioone on Bingo Lotos väga palju, seega ei ole kindel, et iga loosimisega keegi peavõidu võidab. Sellised mängud võimaldavad suurte jackpottide kogunemist.

Tavalisemad loteriid on fikseeritud võidufondiga. Trükitakse hulk pileteid, suvalised piletid on trükitud võidupiletiteks. Näiteks on kõik kraapimismängud seda tüüpi loteriid. Võiduvõimalused on neil hästi teada ja seega saab valida just parima loterii, mida mängida.

Veel ühed levinud loteriid, eriti kaubanduslikud loteriid, on sellised, kus valimist piletitest võetakse mõned välja ja need valitud saavad varem fikseeritud auhinna. Tihti on üritustel loteriisid, kus loositakse võitjaid piletinumbri põhjal. Kaubanduslikes loteriides tuleb tavaliselt loosimissedel kirjutada. Viimasel juhul ei ole loosimises osalejate arv enne teada, aga see-eest on Eesti seaduste kohaselt keelatud kaubanduslikus loteriis osalemise eest raha küsida. Osalemisõigus ostetakse näiteks poes mingi summa eest kaupa ostes – pileti enda eest maksma ei pea.

Loteriidega ei ole väga tõenäoline midagi võita, aga kui neile suuri kulutusi ei tehta, võib ajaviiteks siiski lootust hellitada.

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu