header image

Hobuste võiduajamisele panustamine on iidne meelelahutus

Hobuste võiduajamisi hakati ilmselt korraldama õige varsti pärast seda, kui inimesed ratsutama õppisid. Hobuste võiduajamisele panustamine oli populaarne juba Vana-Rooma ajal, kus keskenduti kaarikutega võidusõitudele.

Hobuvõidusõidud Eestis

Kuigi ratsaspordiga tegeletakse meil laialdaselt, on hobuvõidusõidud koondunud Tallinna hipodroomile. Pika ja keerulise ajalooga hipodroom on vaevu pankrotist pääsenud, kuid püsib praegu veel vee peal. Tallinna hipodroom on keskendunud traavlitele ja traavlikasvatuse arendamisele.

Kuigi traavlivõistlustele panustamine ei ole seadusega piiratud ühele kihlveokontorile, tegeleb sellega põhiliselt AS Totalisaator. See kuulub täielikult MTÜ Tallinna Hipodroomile – tegu on valitsuse poolt määratud mittetulundusühinguga. Kihlvedude korraldamisest saadud kasum läheb hipodroomi haldamiseks ja hobukasvatuse arendamiseks.

Traavlivõistlustele panustamine

Traavlivõistlustele panustamine nõuab tavalist spordivõistlustega seotud eeltööd. Tähelepanu tuleb pöörata hobuste tervisele, tujule ja eelmiste võistluste tulemustele. Samuti tasub jälgida hobuste juhte. Tallinna hipodroomil asub Toto pubi, kus saab soovi korral maha istuda ja süüa, juua, panustada ja üldiselt mõnusalt aega veeta. Panustamise põhimõtted ei ole keerulised. Erinevaid panuseid on palju, kuid siinkohal toome välja need, mida saab teha Toto pubis.

Võitjamängus püütakse ennustada esimese koha võitjat. Sellega on sarnane kohamäng, kuid risk (ja potentsiaalne võidusumma) on väiksemad. Kohamängu puhul tuleb ennustada, kas hobune tuleb esikolmikusse. Võitja ja koht mängus on eelmised kaks panustamisviisi ühendatud – see on kaheosaline panus, kus ei kaota päris kõike rahast, kui hobune esimesele kohale ei tule.

Päeva paari puhul tuleb ennustada eelnevalt määratud jooksude võitjad. Paari puhul tuleb ennustada aga sama jooksu esimene ja teine koht – nende omavaheline järjestus ei ole oluline. Troika on tõelistele proffidele – sel juhul ennustatakse võistluse esimest kolme kohta ja seda õiges järjekorras! Väljamaksed on astronoomilised, aga õige kombinatsiooni saamise tõenäosus ei ole eriti kõrge.

V4 panuse puhul ennustatakse eelnevalt määratud nelja jooksu võitjaid.  V5 panus on põhimõtteliselt sama, aga ennustada tuleb viie jooksu võitjad. Lisaks on veel V65, V75 ja V86 panused. Esimene arv märgib seda, mitme jooksu võitjad ennustada tuleb. Teine arv näitab aga seda, mitme õige ennustusega kihlvedu võidetakse.

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu