header image

Hasartmängusõltuvus võib hävitada impulsiivse mängija elu

Oma raha meelelahutuse eesmärgil hasartmängudesse panustamine võib olla mõnus ajaveetmise viis. Kahjuks kaasneb hasartmängude mängimisega oht sõltuvusse jääda. Hasartmängusõltuvus ei ole naljaasi ja sellest vabanemine võib võtta aastaid.

Mängurlusega kaasnevad probleemid

Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse veebilehelt aadressiga www.15410.ee võime lugeda, et hasartmänguprobleemiga kaasneb mitmeid hädasid.  Kontrollimatu mängimisega võivad kaasneda depressioon ja enesetapumõtted. Sõltuvuse tõttu sassi läinud elu tekitab lootusetust ja üksildustunnet. Samuti paneb hasartmängusõltuvus mängija tuleviku pärast muretsema ja tekitab sellega seoses ärevust ja viha. Sellest tulenevad näiteks uneprobleemid ja erinevad lihasvalud. Mängumuredele keskendumine võib takistada selgelt mõtlemist. Probleemse mängurlusega seostub tihti ka alkoholi kuritarvitamine nii enne kui pärast mängimist. Mänguprobleemi varjamiseks on mängijad tihti valetama sunnitud. Valetatakse nii perele, sõpradele kui töökaaslastele, mis võib tekitada suhteprobleeme igas sfääris.

Laste kaitsmine

Lapsed ja noorukid ei ole õppinud oma impulsse veel kontrollima, seetõttu on hasartmängud neile eriti ohtlikud. Seetõttu on seadusega õnne- ja osavusmängude mängimine keelatud kuni 21. eluaastani. Loteriis võib osaleda siiski juba ka 16 aastaselt ja toto panuseid teha 18 aastaselt. Kasiinod ja veebikasiinod, samuti kihlveokontorid, peavad tagama mänguõiguseta isikute ligipääsmatuse asutusele. Kahjuks on piisavalt ette tulnud juhtumeid, kus nooruk kasutab veebikasiinos registreerimisel kellegi teise isikuandmeid. Sellise teo avastamisel peab kasiino konto kohe sulgema, kuid kahjuks ei ole selle avastamine lihtne. Seetõttu vajavad ka paljud mänguõiguseta isikud ravi hasartmängusõltuvusest vabanemiseks.

Vastutustundlik mängimine

Vastutustundlik mängimine eeldab tugevat kontrolli oma mänguharjumuste üle. Mängimiseks kuluv raha ei tohi kunagi segada arvete ja söögi eest maksmist! Hasartmängude mängimisega kaasnevatest ohtutest hoidumiseks sea endale igakuised, -nädalased ja -päevased limiidid kulutatud rahale ja ka mänguajale. Ära kunagi panusta raha, mille kaotamist sa endale lubada ei saa. Lähene mängimisele realistlikult ja suhtu sellesse kui meelelahutusse – näiteks ei tasu mängida arvetemaksmise raha tagasivõitmiseks. Tugevalt on soovitatav hoiduda mängimisest alkoholi mõju all. Kui enda mängimise haldamine muutub keeruliseks, saad abi Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskusest, Wismari haiglast või usaldusliinilt 126 (MTÜ Hingeabi Assotsiatsioon Usaldus). Mitmed veebikasiinod pakuvad võimalust endale limiite seada, samuti saab Maksu- ja Tolliameti kaudu tõkestada enda ligipääsu hasartmänguasutustele (ka veebipõhistele) kuuest kuust kuni kolme aastani. Vastutustundlikku mängimist!

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu