header image

Eesti hasartmänguseadus on üks Euroopa leebematest

2008. aastal võeti vastu uus hasartmänguseadus, mida 2012. aastal täiendati. Uue seadusega reguleeriti kaughasartmängude korraldamist ja defineeriti paremini hasartmänguasutuste õigused ja kohustused.

Hasartmänguseadus on loodud eelkõige kodanike kaitsmiseks ja hasartmängumaksude reguleerimiseks. Eestis on lubatud nii loteriid, õnnemängud, osavusmängud kui totod. Muidugi kehtivad hasartmängudes osalemisel vanusepiirangud. Totodes võivad osaleda 18 aastased isikud, loteriide puhul on vanusepiirang 16 aastat. Õnne- ja osavusmänge võib mängida 21 aastaselt.

Loteriid

Loteriisid võib Eestis korraldada ainult aktsiaselts, mille aktsiad kuuluvad kõik Eesti riigile. See aktsiaselts võib ka vahendada mõne teise riigi korraldatud loteriisid – näiteks võiks siin tuua Viking Lotto. Muidugi ei tähenda see seda, et väiksemaid loteriisid, näiteks mingil heategevuslikul eesmärgil, võimatu korraldada oleks. Selleks tuleb lihtsalt vastav luba taotleda. Samuti on meie kaubanduslikud loteriid täiesti seaduslikud – ka nende korraldamiseks tuleb muidugi luba taotleda. Võidufond võib neil olla kuni 100 000 euro suurune.

Totod

Totode korraldamise luba ei ole ka väga keeruline saada. Seetõttu on meil üsna mitu veebipõhist kihlveokontorit. Samuti asub Tallinnas Mustamäel Eesti esimene panustamispunkt. Hipodroomil asub ka üks riigi poolt määratud mittetulundusühing – MTÜ Tallinna hipodroom, millele kuulub Toto pubi – mis hobuste võiduajamiste kihlvedusid koordineerib. Teoorias võiks neil selles konkurente olla, see ei ole keelatud. Toto pubi peab kasumi suunama ratsaspordi ja hobukasvanduse arengusse.

Õnne- ja osavusmängud

Õnne- ja osavusmängude korraldamisel on mõneti karmimad piirangud. Lisaks tavapärasele tegevusloale ja hasartmängude korraldusloale on piiratud näiteks see, kus hasartmänguasutused paikneda võivad (näiteks eemal lasteaedadest ja koolidest). Õnnemängude korraldajal peab olema vähemalt 40 mänguautomaati või 5 mängulauda, mille pealt on makstud hasartmängumaks.

Erinevalt mõnest teisest riigist ei tohi meil üksikuid mänguautomaate kuhugi pubinurka üles panna. Hasartmängude korraldamine peab olema korraldaja põhitegevus, v.a arvatud Eestis registreeritud laevadel. Laevadel võib osavus- ja õnnemänge olla küll ja nendega võivad isegi alaealised kokku puutuda, aga sel juhul on tugevalt piiratud võimaliku peavõidu suurus.

Hasartmängumaks

Hasartmängude korraldajad maksavad riigile hasartmängumaksu. Seda kasutatakse kultuuri, kooliprojektide ja spordi toetamiseks. Tegu on märkimisväärsete summadega, mis aitavad tugevalt Eesti kultuuri arendamist rahastada.

Sponsor

Tipplugusid

Mobiilne panustamine teeb elu mugavaks

Mobiilne panustamine on mugav ja mõnus viis parimate koefitsentide jahtimiseks. Panustada saab igal pool, kus mobiililevi olemas.

Loe edasi

Viimased artiklid

Kasiinos mängimine on elamus omaette

Kasiinos mängimine on omaette elamus. Asja õigesti korraldades on võimalik hasartmänguasutuses sõpradega väga hästi aega veeta.

Loe edasi

Parim artiklid

Reaalajas panustamine annab võimalusi

Reaalajas panustamine pakub võimalust eriti ägedaid koefitsente jahtida. Edukaks panustamiseks tuleb aga mängu ja võistlejaid väga hästi tunda.

Loe edasi

Sponsor

  ©  www.sehira.net. Kõik õigused kaitstud. Sisupuu